رژیم غذایی بعد از عمل جراحی بینی

رعایت رژیم غذایی بعد از عمل بینی اگر با دقت انجام شود می تواند عملی موفقیت آمیز باشد.اما لازم است که با رعایت نکات بعد از عمل بهبودی حال خود را سرعت بخشید.در این مقاله ما در ارتباط با رژیم غذایی بعد از عمل اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد که با رعایت این نکات مشکلی برای شا پیش نخواهد آمد.

 رژیم غذایی بعد از عمل جراحی بینی

چند ساعت اول بعد از عمل

لازم است حدو ۴تا ۶ ساعت بعد از جراحی بینی چیزی نخورید.به این دلیل که آثار داروهای بیهوشی بعد از عمل تا چند ساعت ادامه خواهد داشت و در صورت خوردن غذا ممکن است دچار حالت تهوع و حتی استفراغ شوید.بهتر است که برای شروع مواد غذایی مایع را بیشتر مصرف کنید.

۱روز بعد از عمل

بهتر است یک روز بعد از عمل رژیم غذایی تان را با سوپ,سبزیجات پخته و سیب زمینی آب پز شروع نمایید.آب میوه های طبیعی تاثیری مثبت بر بهبود حال شما دارند.توصیه می شود از نی استفاده نکنید و آب میوه را با لیوان بنوشید.

۱هفته بعد از عمل

محدودیتی بعد از یک هفته وجود ندارد اما بهتر است بشتر از غذاهایی که پروتئین و ویتامین دارند استفاده نمایید تا هرچه زودتر زخم های بینی تان ترمیم شود.

نکات مهم بعد از عمل جراحی بینی

توصیه می شود از رژیم غذایی برای لاغری در دوره ی درمان بعد از عمل جراحی بینی جدا خود داری نمایید.همچنین توجه داشته باشید که خوردن غذاهای داغ و گرم و همچنین قهوه برای سلامتی شما ضرر دادر و باعث می شود نواحی بینی و گلو متورم شوند و دچار عطسه و سرفه شوید و بدین ترتیب اذیت خواهی شد.همچنین بهتر است غذاهای سفت و جویدنی مانند کباب خودداری نمایید و بیشتر از غذاهای نرم استفاده نمایید. این کار باعث تورم نواحی بینی و صورت خواهد شد.

جراح بینی خوب در تهران


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 14 =