شستن صحیح دست ها

دستمال کاغذی ، خرید دستمال کاغذی

یکی از موارد بسیار مهمی که می تواند از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری نماید رعایت بهداشت و شستن دست ها می باشد. شستن صحیح دست ها و خشک کردن آن ها خصوصا در مکان های عمومی بسیار مهم است. چرا که منشا بسیاری از بیماری ها میکروب هایی است که در مکان های عمومی وجود دارد. شرکت تولید دستمال کاعذی تکلان پاک با تولید دستمال کاغذی و مخازن دستمال کاغذی تلاش به هدیه دادن بهداشت به جامعه دارد.

شستن صحیح دست ها

در چه زمانی دست ها باید شسته شوند ؟

از آنجایی که ما تمام کارهای خود را با دست هایمان انجام می دهیم و میکروب ها خیلی راحت می توانند از دست های ما وارد بدن شوند ، شستن صحیح دست ها قبل ، هنگام و بعد از آشپزی ، قبل از خوردن غذا ، قبل و بعد از مراقبت از افراد بیمار ، قبل و بعد از برخورد دست با یک زخم باز ، بعد از رفتن به توالت ، بعد از تعویض پوشک بچه و یا تمیز کردن بچه ای که از توالت استفاده کرده ، بعد از سرفه و عطسه ، بعد از تماس دست ها با آشغال و پلاستیک پر از زباله و زمانی که از بیرون وارد منزل می شوید ضروری می باشد.

روش شستن صحیح دست ها

برای اینکه بتوانیم دست های خود را از آلودگی ها پاک نماییم باید ابتدا دست ها را با آب ولرم خیس کرده و بعد از ریختن مایع دستشویی ، دست ها را به هم بمالیم تا ایجاد کف نماید. برای داشتن دست هایی تمیز حتما باید پشت دست ها ، میان انگشت ها ، ناخن ها و مچ دست ها شسته شود. انجام تمام این ها تنها 20 تا 30 ثانیه زمان نیاز خواهد داشت. آب گرم و صابون بهترین وسیله برای کاهش میکروب های موجود در دست است . می توانید برای شستن دست ها در صورت عدم وجود آب و صابون از الکل 60% یا مواد مشابه استفاده نمایید.

نکته مهم این است که بدانید بعد از شستن دست ها ، حتما باید دست ها را خشک نمایید. چرا که یک دست مرطوب چندین برابر دست خشک می تواند آلودگی ها را به خود جذب نماید و در این حالت دیگر نمی توان گفت که آن دست ها تمیز است. خصوصا در مکان های عمومی حتما باید دست ها بعد از شسته شدن با دستمال کاغذی خشک شوند. استفاده از مخازن دستمال کاغذی می تواند تضمینی برای بهداشت دستمال کاغذی های مصرفی در این مکان ها باشد.